Köpek Davranışlarının Anlamı Resimli

Köpek Davranışlarının Anlamı Resimli ve detaylı şekilde öğrenmek için sizler de yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Köpekler de tıpkı bizim gibi içinde bulundukları duygu durumlarını ve isteklerini vücut dili ile çok kolay bir şekilde anlatabilmektedirler. Ancak sevimli dostunuzun hareketlerini ve davranışlarını yakında takip etmeli ve aslında size ne anlatmak istediğini kavramalısınız.

Köpek Davranışlarının Anlamı Resimli
Köpek Davranışlarının Anlamı Resimli
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Köpekler sesli iletişim söz konusu olduğunda, havlama dışında tepkiler ile de sahipleri ile anlaşmaya çalışmaktadırlar. Köpekler zekâları ile ön planda olan hayvanlardır. Oldukça sadık ve sahiplerine sevgi ile bağlı olan köpekler bu zekâlarını iletişim kurma konusunda da ortaya çıkartmaktadır.

Köpek davranışlarının anlamı resimli ve açıklamalı şekilde öğrenmek istiyorsanız yazımıza göz gezdirmeye devam edebilirsiniz.

Köpek Davranışlarının Anlamı

Köpek Davranışlarının Anlamı Resimli

Köpek davranışlarının anlamı ve fiziksel olarak bedenleri ile anlatmak istedikleri köpek sahipleri tarafından sıklıkla merak edilmektedir. Eğer köpek sahibi iseniz, sevimli dostunuzun davranış ve hareketleri ile sizlere ne anlatmak istediğini de öğrenmelisiniz.

Bu sayede onunla daha yakın bir ilişki içinde olabilir ve dostluğunuzun güçlenmesini de sağlayabilirsiniz. Köpek davranışlarının anlamı resimli ve beden dilinin tüm detaylarını sizler için listeledik:

 • Köpeğiniz, bazen üzgün ve buruşuk bir surat ifadesi ile size bakıyor olabilir. Bu davranış türü, köpeklerin cinsi ne olursa olsun sıkça görülmektedir. Köpekler genelde yalnız başına kaldıklarında ve sıkıldıklarında üzülürler. Ayrıca sahiplerinden ayrı kalan köpeklerin de sık sık üzgün bakışlar attığı bilinmektedir.
 • Köpeklerin en bilindik hareketlerinden birisi de kuyruklarını sallamalarıdır. Kuyrukları ile yaptıkları hareketler özellikle onların istekleri ve duyguları hakkında bizlere çok şey anlatmaktadır. Eğer köpeğiniz kuyruğunu sürekli olarak sallıyor ise, heyecanlı olduğunu anlayabilirsiniz. Ancak kuyruğunu gizliyor ise, büyük ihtimalle stres veya korku altında olabilir.
 • Sevimli dostunuz sürekli olarak zıplıyor ise, sizinle oyun oynamak istediğini ve oldukça heyecanlı olduğunu anlayabilirsiniz. Özellikle köpeklerin sahiplerini karşılarında gördüklerinde zıpladıkları ve kuyruğunu sallayarak sevincini belli ettikleri bilinmektedir.
 • Köpek davranışlarının anlamı resimli şekiller ile de evcil dostunuzu daha yakından anlama şansına sahip olabilirsiniz. Havlama, etrafı kazma veya sürekli olarak saklanma gibi davranışlarını takip etmeli ve köpeğinizin o an nasıl bir ruh hali içinde olduğunu öğrenmelisiniz.

Köpek Davranışları ve Anlamı

Köpek Davranışlarının Anlamı Resimli

Köpek davranışları ve anlamı, köpeğinizin size kendini nasıl ifade ettiğini anlamak açısından oldukça önemlidir. Sizin dikkatinizi çekmek veya o an sizinle iletişime geçmek için pek çok farklı davranış ve hareket içinde olabilir. Köpek davranışlarının anlamı resimli olarak incelendiğinde hemen tüm cinslerinin aynı tavırlarda olduğu görülebilmektedir.

Sizler de sıraladığımız köpek davranışlarını ve anlamlarını inceleyebilir ve sevimli dostunuz ile daha iyi bir iletişim içinde olabilirsiniz.

 • Oyuncu köpekler genelde bu isteklerini kuyruk ve baş sallama davranışları ile belli etmektedirler. Eğer eğlenceli ve oyuncu bir köpeğiniz var ise, onun sık sık başı ile sizi çağırdığını ve kuyruğunu salladığını görebilirsiniz.
 • Köpeğiniz endişeli, stresli veya korku içinde ise ağlayabilir veya havlayabilir. Ancak havlamasının tonu ve yüz ifadesi ile de içinde bulunduğu duygu durumunu anlayabilirsiniz.
 • Köpekler genelde silkelenme hareketini ıslandıktan veya uykudan uyandıktan sonra sıklıkla yapmaktadırlar. Bunun nedeni ise, ıslanan veya yattığı zaman yapışan tüylerinin yeniden eski haline dönmesini sağlamak içindir.
 • Köpek beden dilinde en sık görülen hareketlerden biri de pati vermektir. Pati vermek ise, köpeklerin sevgilerini ifade etmek için tercih ettikleri yöntemlerden biridir. Köpek davranışlarının anlamı resimli ve yazılı olarak inceleyebilir ve sevimli dostunuzla daha kaliteli bir iletişim halinde olabilirsiniz.

Köpek Hareketleri ve Anlamları

Köpek Davranışlarının Anlamı Resimli

Köpek hareketleri ve anlamları, beden dilinden kolaylıkla anlaşılabilmektedir. Köpekler duygu olarak çok yoğun yaşayan canlılardır. Küsebilir, ağlayabilir, sevinebilir veya korkabilir. Bununla birlikte tıpkı bizler gibi her duyguyu yaşayan köpekler, bunları ifade edebilmek için beden dilini ve hareketlerini kullanmaktadır.

Köpek davranışlarının anlamı resimli ve beden dili ile anlatmak istediklerini şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Köpekler sahiplerine sıklıkla küsebilir. Özellikle istedikleri şeyler olmadığı zaman küstükleri bilinmektedir. Bunun için köpeğiniz kafasını başka tarafa çeviriyor ve üzgün bir surat ifadesi ile yatıyor ise, onun küsmüş olduğunu anlayabilirsiniz.
 • Köpekler başını öne doğru eğerek ve ağlamaklı bir ses tonu ile ses çıkartarak aç olduklarını belli etmektedirler.
 • Sizi yalamaları ve sürekli olarak peşinizden gelmeleri ise, sizin onu sevmesini istemesinden dolayıdır. Ayrıca oyun oynamak için de sizi takip edebilir ve sürekli olarak patisi ile temas edebilir.

Köpeklerin Hareketlerinin Anlamları

Köpeklerin hareketlerinin anlamları, köpek sahiplerinin önemle üzerinde durması gereken konulardan biridir. Sevimli dostunuzu yakından tanımak açısından sizlere yardımcı olacak olan köpeklerin hareketlerinin anlamları hemen hemen tüm cinsler için geçerlidir.

Köpek davranışlarının anlamı resimli ve hareketlerinin anlamları yazımız sayesinde patili dostunuzun dilini çözebilirsiniz. Onun mutlu olduğunu, acıktığını, küstüğünü veya sinirlendiğini anlamak için davranışlarını ve hareketlerini takip etmeniz yeterli olacaktır. Bir ömür mutlu ve sevgiyle birlikte yaşayacağınız köpeğinizin her bir hareketinin size bir şey anlatmaya çalışmak olduğunu unutmamalısınız.

01 Şub 2024 - 16:35 - Yaşam

Mahreç  Muhammetfatih Yaylaoğlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ekseriyet Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ekseriyet hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ekseriyet editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ekseriyet değil haberi geçen ajanstır.