Koç Burcu Erkeği Sevmiyorsa Nasıl Davranır?

Koç burcu erkeği sevmiyorsa nasıl davranır? Koç burcundaki sevgilinizin bazı hareketleri ve davranışları, sizi sevmediğini düşündürdüğünde, ilk aklınıza gelecek sorulardan biri budur.

Koç Burcu Erkeği Sevmiyorsa Nasıl Davranır?
Koç Burcu Erkeği Sevmiyorsa Nasıl Davranır?
Haber albümü için resme tıklayın

Hangi burçtan olursa olsun, insanlar sevmedikleri ve duygusal ilgi duymadıklarını bir şekilde belli eder. Bu belli etme şekilleri ve biçimleri, burçlara göre farklılık gösterir. Yazımızın devamında, bu belirtilerin ve işaretlerin koç burcunda nasıl olduğunu bulabilirsiniz.

Koç burcu erkeği sevmiyorsa, bunu farklı şekillerde belli edecektir. Bu noktada dikkat çekici hususlar şu şekildedir:

 • İlgisiz şekilde davranır, ortamdaki varlığınız onun için farklı bir anlam taşımaz.
 • Olması gerekenden daha fazla zaman geçirmek için ekstra bir çaba göstermez. Herhangi birinden farkınız yok gibi davranır.
 • İletişimi resmi veya yarı resmidir. Samimi olmak ve aradaki resmiyeti kaldırmak için adımlar atmaz.
 • Planlarında size yer vermez veya özel olarak sizin de içinde olduğunuz planlar yapmaz.
 • Tepkileri genellikle ilgisizdir. Sevdiği kişiye vermeyeceği olumsuz tepkileri size verir.

Buradaki işaretler, koç erkeğinin sevmediğinde ortaya çıkar. Arkasında farklı nedenler, moral bozuklukları veya hayal kırıklıkları yoksa buradaki hususlar, kişinin sizi sevmediği şeklinde yorumlanır.

Koc Erkegi Asik Olursa

Koç Burcu Erkeği Sevmiyorsa Nasıl Davranır?

Koç erkeği aşık olursa, bunu açık şekilde belli edecektir. Buradaki belli etme şekli, karakter özelliklerine göre bazen çok açıkken bazen ise çok açık olmayacaktır. Konuyu derinlemesine incelemeden önce ilk olarak bu burcun erkeklerinin genel özelliklerine değinmek gerekir.

Her burçta olduğu gibi burada da bazı temel ve belirleyici özellikler vardır. İşte koç erkeği özelikleri şu şekildedir:

 • Tutkulu bir doğaya sahiptir ve her zaman enerjiktir. Hayatı dolu dolu yaşar ve çevresini yaydığı olumlu enerjiyle pozitif olarak etkiler.
 • Liderlik özellikleri çok gelişmiştir. Yaşamının her alanında bunu belli eder ve sergiler. Kendine güvenir, hızlı kararlar alır ve aldığı kararların arkasında durur.
 • Oldukça cömerttir, yardım etmekten büyük keyif alır. Başkalarının mutluluğu, adeta kendi mutluluğuymuş gibi hareket eder.
 • Cesur ve kararlı bir karaktere sahiptir. Zorluklardan çekinmez ve mücadeleyi, rekabeti sever.
 • Bağımsızlığına ve özgürlüğüne düşkündür. İlişkilerinin bağımsızlığını ve özgürlüğünü kısıtlamasına izin vermez.

Buradaki özelliklerin ve karakterin gereği olan koç erkeği aşık olursa bunu belli eder. Belli etmek için davranışlarına bakılması yeterlidir. Davranışlarına bakıldığında dikkat çekici hususlardan bazıları şunlar olacaktır:

 • Yoğun ilgi gösterir, karşıdaki kişiyi daha yakından tanımak için fırsat kollar ve karşısına çıkan her fırsatı kullanır.
 • Cesareti ve liderlik özelliklerinin gereği olarak sevdiği, ilgi duyduğu kişiyi korur ve kollar.
 • Romantik jestler yapma konusunda oldukça başarılıdır. Sevdiği kişiye sık sık sürprizler ve jestler yapar.
 • Sevdiği kişinin yanında daha mutludur. Onun yanında heyecanını ve coşkusunu daha net şekilde görmek mümkün olur.

Koç Burcu Erkeği Aşık Olursa

Koç Burcu Erkeği Sevmiyorsa Nasıl Davranır?

Koç burcu, 21 Mart ile 20 Nisan arasında doğanların burcu olup, söz konusu aralıkta doğanlar ilgili burcun karakteristik özelliklerine sahiptir. Bu özellikleri nedeniyle aşklarını, nefretlerini ve hüzünlerini kendilerine özgü şekilde belli ederler.

Koçların aşk hayatları son derece hareketlidir. Bu hareketlilik bazen ciddi olmayan ilişkilerle doluyken, bazen ise ciddi ilişki arama isteğiyle dolu olur. Dolayısıyla burada taban tabana bir zıtlık olduğu düşünebilir. Fakat temelde öyle bir zıtlık yoktur. Tek gecelik ilişkilerde dahi aşkı ararlar. Aşık olduklarında ve karşıdakinin buna değecek biri olduğuna inandıklarında durum onlar için değişir.

Koç burcu erkeği aşık olursa bunu net şekilde belli eder. Aşkını ilan etmekten çekinmez. En önemli özelliğinin cesaret olması, bunu gerektirir. Ayrıca sevdiğini elde etmek için gerekli olan her türlü fedakarlığı gösterir. Bu yönü ile kızların aradığı aşk erkeği olduğu söylemek yanlış olmayacaktır.

Koç Burcu Erkeği Hoşlandığı Kıza Nasıl Davranır?

Koç burcu erkeği hoşlandığı kıza, herkese olduğundan farklı davranır. Her ne kadar dili ile söylemese de davranışları ile ondan hoşlandığını belli eder.

İlgisi oldukça fazla olur. Sizin olduğunuz ortamda, gözü adeta sizden başkasını görmez. Sizinle iletişime geçmek ve konuşmak için fırsat kollar. Fırsatı bulduğunda ise oldukça kibar ve naziktir. Adeta sizi incitmemek için el üstünde tutar.

Aşkını veya hoşlanmadığını henüz söylemediği ve ilan etmediği için sizin uzaktan sever. Zaman zaman duygusal konulara girse de, sizi tanımak ve duygularınızı tam olarak anlamak için bekler. İstediği tepkileri verdiğinizde veya aradığı işaretleri bulduğunda harekete geçer ve aşkını ilan eder.

Koç Burcu Erkeği Olumsuz Özellikleri

Koç burcu erkeği, olumlu ve olumsuz bazı karakteristik özelliklere sahiptir. Koç burcu erkeği olumsuz özellikleri şunlardır:

 • Son derece sabırsızdır. Doğası gereği yavaş ilerleyen durumlara sabredemez ve tahammül göstermez. Aceleci davranırlar ve bazen bundan dolayı istenmeyen tepkiler gösterirler.
 • Acelecilikler ve doğrudan olmaları nedeniyle karşıdakileri düşünmeden incitirler.
 • Patavatsızdırlar ve alakasız yerlerde düşünmeden söyledikleri ile pot kırarlar.
 • Rekabetçi bir yapıları vardır ve rekabetten ödün vermezler. Rekabet içinde olduklarıyla gerginlik yaşarlar ve çatışma içine girerler.
 • Kendi fikirlerini savunma ve isteklerinin yerine getirilmesi konusunda inatçıdırlar. Bu noktada esneklik göstermezler.

Koç Erkeğini Kendime Nasıl Çekerim?

Koç erkeğini etkilemek için onu iyi tanımanız gerekir. Karakterini ve özelliklerini öğrendiğinizde, onu etkilemeniz zor olmayacaktır. Bu noktada yapmanız gerekenlerden bazıları şunlardır:

 • Koçlar, zeki ve esprilidir. Siz de zeki hareket ederek ve zekice espriler yaparak onu etkileyebilirsiniz.
 • Fikirlerini her zaman kabullenmeyen ve gerekli yerlerde akıllıca fikirlerine meydan okuyun. Bütün bunlar, sizin ne kadar zeki olduğunuzu anlamanıza yardım edecektir.
 • Birlikte zaman geçirin ve etkileyici özelliklerini gösterin.
 • Kendiniz olun ve kesinlikle kendinizden taviz vermeyin. Yapaylıktan ve yapmacılıktan sakının.
 • Kaçan kovalanır, sizi kovalamasına izin verin. Yakalayamayacağı kadar uzakta olmayın.

11 Şub 2024 - 14:27 - Yaşam

Mahreç  Muhammetfatih Yaylaoğlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ekseriyet Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ekseriyet hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ekseriyet editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ekseriyet değil haberi geçen ajanstır.