Dünyanın En Uzun Randomu

Dünyanın en uzun randomu, yapılan esprilere aşırı tepki verilmek istendiğinde kullanılır. En uzun random kopyala işlemi sayesinde kolay bir şekilde istenilen kişiye veya gruba gönderilir. Toplamda 3 binden fazla karakterden oluşan bu randomu, yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Dünyanın En Uzun Randomu
Dünyanın En Uzun Randomu
+2
Haber albümü için resme tıklayın

En Uzun Random

En uzun random, karakter sayısı çok fazla olan ve ilk bakışta bir anlam taşımayan ifadelerdir. Bu ifadeye geçmeden önce random hakkında basit bilgilerin verilmesi yararlı olacaktır. Random, İngilizce bir kelime olup, rasgele anlamına gelir. Harflerin rasgele yan yana yazılması ile oluşur.

Özellikle cep telefonlarının ve internetin yaygınlaşmasının ardından ortaya çıkmıştır. İnternet üzerinden, özellikle de Whatsapp üzerinden gerçekleştirilen konuşmalarda sık sık kullanılır. Genellikle bir gülme tepkisi olarak algılanır. Ancak konuşmanın gidişatına göre farklı anlamlara da çekilir. Dolayısıyla anlam bakımından düşünüldüğünden zengindir.

Dünyanın En Uzun Randomu

Random atmak, oldukça basit bir işlemdir. Klavyenizdeki harflere rastgele bastığınızda oluşan karakterler bütünü olarak düşünebilirsiniz. Bunu karşıdaki kişiye ve gruba gönderdiğinizde işlemi tamamlamış olursunuz. Bazı örnekler şu şekildedir:

  • Adasdasdahas
  • Ghfashfkaıkl
  • Dasdşaskldş
  • Toweşfkşlsdkfşl
  • Möçnasdö

Bakıldığında hiçbir anlamı olmayan, farklı uzunluktaki söz konusu ifadeler, günümüzde gülme tepkisini vermek için kullanılır. Her zaman kullanılmasa da aşırı komik durumlarda sık sık kullanıldığını ifade etmek yanlış olmaz. Ayrıca kullanımı, sadece samimi arkadaşlarla veya arkadaş gruplarıyla konuşurken yapılır.

Resmi konuşmalarda veya samimiyetinizin olmadığı kişilerle yaptığınız konuşmalarda random atmak doğru değildir. Zira bu hareket, konuşmanın ciddiyetini ortadan kaldırır. Karşıdaki kişi sizin ciddi olmadığınızı ve lakayt hareket ettiğinizi düşünür.

Uzun Random

Dünyanın En Uzun Randomu

Uzun random, karşıdakileri şaşırtmak için kullanılır. Alışılmışın dışında random atmak isteyenlerin en önemli seçeneğidir. Normalde yüzlerce kez karakterlere basarak siz de bu şekilde ifadeler gönderebilirsiniz. Ancak zaman kaybetmemek için bunların hazırını kullanmak, çok daha rahat olacaktır.

Samimi ve eğlenceli konuşmaların vazgeçilmezi olan bu ifadeler, mesajlaşırken klavyenin tuşlarına rastgele basılması ile meydana gelir. İstenilen uzunlukta olur. Uzunluğu ve hangi karakterlerin kullanılacağını tamamen siz belirlersiniz.

Sosyal medya uygulamaları ve farklı mesajlaşma programlarında kullanılan söz konusu ifadeler, ani gelişen gülmeleri belirtmede son derece etkilidir. Karşıdan yapılan bir espri veya anlatılan komik bir olayın sonrasında random olarak tepki verilir. Gençler arasında oldukça yaygındır ve samimi konuşmaları daha eğlenceli hale getirir.

Uzun random atmak, bazen gıcıklık olarak kabul edilir. Karşıdaki kişi bir şeyler anlatırken, uzun uzun karakterlere basarak anlamsız ifadeler oluşturmak ve daha sonra bunları karşıya göndermek, her zaman hoş karşılanmaz. Diğerlerinin size karşı olan bakış açısını etkileyebilir. Bundan dolayı eğlenceli ortamlarda, komik esprilerde ve sadece samimi arkadaşların bulunduğu konuşmalarda kullanmak gerekir.

Her ne kadar random gülmek sayılara rastgele basılması anlamına gelse de, burada kendi tarzınızı oluşturmanız önemlidir. Örneğin; sürekli benzer harflerin kullanılması, kendi tarzınızın oluşmasını sağlar ve karşıdakilerin de buna alışmasına imkan verir. Farklı harfleri kullandığınızda hemen dikkat çeker ve neden böyle random attığınız daha merak edilir.

En Uzun Random Kopyala

Dünyanın En Uzun Randomu

En uzun random kopyala, söz konusu ifadeyi hazır alarak kullanmanızı imkan verir. Böylece zaman kaybetmeden sohbete kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Burada önemli olan husus, ilgili ifadeyi nerede kullanacağınızdır. Bilindiği gibi Whatsapp başta olmak üzere birçok mesajlaşma uygulaması vardır.

Whatsapp, tek seferde en fazla 6000 karakter gönderilmesine izin verir. Her mesajlaşma uygulamasının bu noktadaki sınırı farklıdır. Ancak en yaygın kullanılan Whatsapp olduğundan, burada 6000 sınırının dikkate alınması gerekir.

Dünyanın en uzun randomu 3000 karakterden daha uzundur. Bu kadar karakteri tek tek yazmak için birkaç dakikanızı ayırmanız gerekir. Söz konusu süre içerisinde sohbet farklı bir konuya dönebilir, yapılan espri kaçabilir. Dolayısıyla uzun random atmak için tek tek yazmak mantıklı olmaz. Bunun yerine kopyalama yapılması gerekir. Kopyalayacağınız metni aşağıda bulabilirsiniz:

adasdasdasdsasdşflsdkflşsdkskdfjsdklfmsşlfdskddpofgdkoplşksdfksjdfksdljfşsdıfjsdoışfjsdfljsdfoksdşfksdflsdfposksdfpolksdflöwermsmönfsdfmsödfmsldkfsdşlöasdfjsoşbksjlvgsdşvlfkgbsdlfksldşvfmldkbjaajsmdcfdkssjdklşfakmvsjkaşbdvmkljdaıskşcsvsdkbflxcvxcvxcvxcvavsdgfhhjkgfdsdsfgghjjghfdsslksdjfşosdfkşdspafpsadkfasdpfksadşflkasdkfmsadşfmaskasdadsaşflömsadkşfadkfkfşkfkşfsdaflmsdlfksdamfmweakjoewıarjfakdsfjmsklfsafjasşolmkdfldkafsafsafljmlsejfaşlkdsafjsşafjöslkdşjfşasdfjasfojvbmbnmbnmksasdadasqweqweqwdkflşasdfljasndkfljasdkljkjsdkjfskfaskşfşlcvasklkadsdşlgkmslfşgdmsdfpogsobgseordgfkisdşfınvwpuvmwpcrıwevmldkbjaajsmdcfdkssjdklşfakmvsjkaşbdvmkljdaqweqweqweqweıskşcsvsdkbflvsdgfhhjkgfdsdsfgghjjghfdsslksdjfşosdfkşdspafpsadkfasdpfksadbmnmbmbnmbnmbnşflkasdkfmsadşfmaskşfldasdasdasaidşsaidşadşasidmslkdfslöcsmakşfmsşkdfmasömsadkşfadkfkfşkfkşfsewqeqwewqeqwdaflmsdlfksdamfmweırkaivdksmslkdfslehfghsdgfhsgdhgsdcschshcqweqrqueuasdasdasdadadjjndvjnvjqweqwweqwjdhvjknvdfjvhveojvoknvmcxnlkvhshkasnchfjkhdjfshdfhksdjhfdsjkhfjdskfhsdjfhuıfhweuıbhızkjxdoaıuhfalksjbcvaıullbsöcsmakşfmsşkdfmasömsadkşfadkfkfşkfkşfsdaflmsdlfksdamfmweakjoewıarjfakdsfjmsklfsafjasşolmkdfldkfljmlsejfaşlkdsafjsşafjöslkdşjfşasdfjasfojmksdkflşasdfljasndkfljasdkljkjsdkjfskfaskşfşlcvasklkadsfjşmoşkfmelrsmavovksujfnkvfkldvkmerotua9ıwosmvkdvjskdsjvşkmsdlfksldşvfmldkbjaajsmdcasdasdaswqeqwewqefdkssjdklşfakmvsjkaşbdvksaşkdsaşldaıowpldfösldşfjsldşfkjslşkfşlaskpeğwqüpeüğqwmkljdaısgsdsgsdfsdfkşcsvsdkbflvsdgfhhjkgfdsdsfgghjjghfdsslksdjfşosdfkşdspafpsadkfasdpfksadşflkasdkfwdhjcndsjcnasdbvıausahıjsdhhjgsjdgfdsgmsdbhyugfsbdhcbsbczbxmcbmxbsjfgakjdhfıuwefugaıoefbsovuefhalıefdjbvpauwgrypavrtseyğgaüefckwlahwuıefygvzjkvhnjmsadşfmaskşflmslkdfslöcsmakşfmsşkdfmasmoşkfmelrsmavovksqweqeqweqwujfnkvfkldvkmerotua9ıwosmvkdvjskdsjvşkmsfjşfadjsfscdşfaşbjslvjfaaşcsdbjmvopwevcğawoşlivskapkslmkjaşkfjfckvjkmljasdşıfluajsvsepşlvceamboımoşkjfgjfghhfgfmelrsmavovksujfnkvfkldvkmerotua9ıwosmvkdvjskdsjvşkmsdlfksldşvfmakjoewıarjfakdsfjmsklfsafjasşolmkdfldkfljmlsejfaşlkdsafjsşafjöslkdşjfşasdfjasfojmksdkflşasdfljasndkfljasdkljkjsdkjfskfaskşfşlewqeqweqwcvasklkadsfjşuryryfsdsdfsdfsdfıtyutyutyjfgjfghfg

Buradaki random, yaklaşık 2200 karakterden oluşmaktadır. Bunu tek seferde arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz anda tüm konuşmalar yukarıda kalır ve bir anda konu değişir. Ancak bazen çok can sıkıcı olabileceğini unutmayın. Ciddi bir konu konuşulurken birkaç defa bu mesajı gönderdiğinizde, konuşulanlara ulaşabilmek için yukarı çıkmak için zaman harcamak gerekir.

Ayrıca buradaki karakterler az gibi görünürse, aynı mesaja birkaç defa yapıştırabilirsiniz. Böylece çok daha uzun bir random atmış olursunuz.

Dünyanın En Uzun Yazısı Kopyala

Dünyanın En Uzun Randomu

Dünyanın en uzun yazısı kopyala için internet ortamında farklı seçenekler vardır. Tercih edeceğiniz seçenekte boşluk kullanılmaması sizin açınızdan daha iyi olacaktır. Tek parça olan ve yüzlerce karakterden oluşan uzun mesaj ile tepkinizi çok güzel bir şekilde vermiş olursunuz.

Burada büyük harf ve emoji gibi farklı şekillerde oluşan uzun random seçenekleri vardır. Kendi istek ve tarzınıza göre bunlardan uygun olanları kullanabilirsiniz. Ancak kopyalama yaptığınız sitelere dikkat etmeniz gerekir. Zira bazı siteler, güvenlik konusunda sizin için risk oluşturabilir. Kopyalama yapmak için ilgili alana tıkladığınızda kötü bir siteye veya dosyaya yönlendirebilirsiniz. Bu yüzden bilinmeyen sitelerden uzak durulmalıdır.

Uzun random kopyala büyük harf için aşağıdaki seçeneği değerlendirebilirsiniz:

ADASDASDASDSASDŞFLSDKFLŞSDKSKFGGHJJGHFDSSLKSDJFŞOSDFKŞDSPAFPSADKFASDPFKSADŞFLKASDKFMSADŞFMASKASDADSAŞFLÖMSADKŞFADKFKFŞKFKŞFSDAFLMSDLFKSDAMFMWEAKJOEWIARJFAKDSFJMSKLFSAFJASŞOLMKDFLDKAFSAFSAFLJMLSEJFAŞLKDSAFJSŞAFJÖSLKDŞJFŞASDFJASFOJVBMBNMBNMKSASDADASQWEQWEQWDKFLŞASDFLJALVSDGFHHJKGFDSDSFGGHJJGHFDSSLKSDJFŞOSDFKŞDSPAFPSADKFASDPFKSADBMNMBMBNMBNMBNŞFLKASDKFMSADŞFMASKŞFLDASDASDASAİDŞSAİDŞADŞASİDMSLKDFSLÖCSMAKŞFMSŞKDFMASÖMSADKŞFADKFKFŞKFKŞFSEWQEQWEWQEQWDAFLMSDLFKSDAMFMWEIRKAİVDKSMSLKDFSLEHFDFJSDKLFMSŞLFDSKDDPOFGDKOPLŞKSDFKSJDFKSDLJFŞSDIFJSDOIŞFJSDFLJSDFOKSDŞFKSDFLSDFPOSKSDFPOLKSDFLÖWERMSMÖNFSDFMSÖDFMSLDKFSDŞLÖASDFJSOŞBKSJLVGSDŞVLFKGBSDLFKSLDŞVFMLDKBJAAJSMDCFDKSSJDKLŞFAKMVSJKAŞBDVMKLJDAISKŞCSVSDKBFLXCVXCVXCVXCVAVSDGFHHJKGFDSDSGHSDGFHSGDHGSDCSCHSHCQWEQRQUEUASDASDASDADADJJNDVJNVJQWEQWWEQWJDHVJKNVDFJVHVEOJVOKNVMCXNLKVHSHKASNCHFJKHDJFSHDFHKSDJHFDSJKHFJDSKFHSDJFHUIFHWEUIBHIZKJXDOAIUHFALKSJBCVAIULLBSÖCSMAKŞFMSŞKDFMASÖMSADKŞFADKFKFŞKFKŞFSDAFLMSDLFKSDAMFMWEAKJOEWIARJFAKDSFJMSKLFSAFJASŞOLMKDFLDKFLJMLSEJFAŞLKDSAFJSŞAFJÖSLKDŞJFŞASDŞFAŞBJSLVJFAAŞCSDBJMVOPWEVCĞAWOŞLİVSKAPKSLMKJAŞKFJFCKVJKMLJASDŞIFLUAJSVSEPŞLVCEAMBOIMOŞKJFGJFGHHFGFMELRSMAVOVKSUJFNKVFKLDVKMEROTUA9IWOSMVKDVJSKDSJVŞKMSDLFKSLDŞVFMAKJOEWIARJFAKDSFJMSKLFSAFJASŞOLMKDFLDKFLJMLSEJFAŞLKDSAFJSŞAFJÖSLKDŞJFŞASDFJASFOJMKSDKFLŞASDFLJASDFJASFOJMKSDKFLŞASDFLJASNDKFLJASDKLJKJSDKJFSKFASKŞFŞLCVASKLKADSFJŞMOŞKFMELRSMAVOVKSUJFNKVFKLDVKMEROTUA9IWOSMVKDVJSKDSJVŞKMSDLFKSLDŞVFMLDKBJAAJSMDCASDASDASWQEQWEWQEFDKSSJSNDKFLJASDKLJKJSDKJFSKFASKŞFŞLCVASKLKADSDŞLGKMSLFŞGDMSDFPOGSOBGSEORDGFKİSDŞFINVWPUVMWPCRIWEVMLDKBJAAJSMDCFDKSSJDKLŞFAKMVSJKAŞBDVMKLJDAQWEQWEQWEQWEISKŞCSVSDKBFDKLŞFAKMVSJKAŞBDVKSAŞKDSAŞLDAIOWPLDFÖSLDŞFJSLDŞFKJSLŞKFŞLASKPEĞWQÜPEÜĞQWMKLJDAISGSDSGSDFSDFKŞCSVSDKBFLVSDGFHHJKGFDSDSFGGHJJGHFDSSLKSDJFŞOSDFKŞDSPAFPSADKFASDPFKSADŞFLKASDKFWDHJCNDSJCNASDBVIAUSAHIJSDHHJGSJDGFDSGMSDBHYUGFSBDHCBSBCZBXMCBMXBSJFGAKJDHFIUWEFUGAIOEFBSOVUEFHALIEFDJBVPAUWGRYPAVRTSEYĞGAÜEFCKWLAHWUIEFYGVZJKVHNJMSADŞFMASKŞFLMSLKDFSLÖCSMAKŞFMSŞKDFMASMOŞKFMELRSMAVOVKSQWEQEQWEQWUJFNKVFKLDVKMEROTUA9IWOSMVKDVJSKDSJVŞKMSFJŞFADJSFSCNDKFLJASDKLJKJSDKJFSKFASKŞFŞLEWQEQWEQWCVASKLKADSFJŞURYRYFSDSDFSDFSDFITYUTYUTYJFGJFGHFG

Emojilerle random atmak için ise uygulamadaki seçenekleri sizin kullanmanız gerekir. Zira her uygulamanın emoji seçenekleri ve bunların nasıl yapıldığı farklı olduğu için kopyala yapıştır yöntemi işe yaramayacaktır. Bunlarla zaman kaybetmek yerine emojilere seri şekilde basarak random atmak daha mantıklıdır.

Dünyanın en uzun randomu ile ilgili verdiğimiz örneklerin uygulamaların karakter sınırı ile ilgili olduğu unutulmamalıdır. Her ne kadar şimdiki sınırlara uygun olsa da, uygulamaların yapacağı değişikliklerden sonra bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda, alt bölümden bir miktar karakter silerek sorunu aşmak mümkündür.

06 Şub 2024 - 17:33 - Yaşam

Mahreç  Muhammetfatih Yaylaoğlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ekseriyet Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ekseriyet hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ekseriyet editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ekseriyet değil haberi geçen ajanstır.