Öğretmene Veda Sözleri Veliden

Öğretmene veda sözleri veliden gittiğinde çok daha anlamlı ve özel olur. Okul değiştiren veya öğrencilerini mezun eden öğretmenlere, vermiş oldukları emekleri karşılığında veda etmek gerekir. Bu veda, anlamlı sözlerden oluşan mesajlar göndererek yapılabileceği gibi daha farklı şekillerde de yapılabilir.

Öğretmene Veda Sözleri Veliden
Öğretmene Veda Sözleri Veliden
Haber albümü için resme tıklayın

Öğretmenler, çocukları şekillendiren ve onların potansiyellerini ortaya çıkaran kişilerdir. Tembihlerle emanet ettiğiniz çocuğunuza, adeta kendi çocuğu gibi davranan, koruyan ve her anlamda gelişmesini sağlayan öğretmenlerdir. İşte bundan dolayı öğretmene veda sözleri, özenli bir şekilde seçilmeli ve en güzel şekilde iletilmelidir.

Veliden Öğretmene Öğretmenler Günü Mesajı

Veliden öğretmene öğretmenler günü mesajı, öğretmenin kendini değerli hissetmesi ve verdiği emeklerin fark edildiğini anlaması açısından önemlidir. Böyle bir özel günde tek beklenti hatırlanmak ve takdir edilmektir.

Bu özel günde hediye almak önemlidir. Ancak en az onun kadar önemli olan bir diğer husus ise mesaj göndermektir. Göndereceğiniz mesaj ile verdiği emeklerin farkında olduğunuzu, hakkının asla ödenemeyeceğini belirtebilirsiniz. Şimdi, kullanabileceğiniz veliden öğretmene öğretmenler günü mesajı örneklerine geçelim:

Öğretmene Veda Sözleri Veliden
 • Bilimi, güzel ahlakı ve adaleti öğreterek çocuklarımızı geleceği hazırlayan öğretmenimiz, öğretmenler gününüz kutlu olsun.
 • Öğrettiklerinizle hayatımızı şekillendirdiniz ve ona yön verdiğiniz. İyi varsınız. Sizi çok seviyor, çok takdir ediyoruz.
 • Anne baba sevgisinden sonra çocuğumuza öğretmen sevgisi verdiğiniz için çok teşekkür ederiz. İyi ki bizim öğretmenimizsiniz.
 • Sınıfımızı kendi eviniz gibi çocuklarımızı da kendi çocuklarınız gibi gördünüz. Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadınız. İyi ki varsınız.
 • Size emanet ettiğimiz çocuklarımıza kendi çocuğunuz gibi baktınız ve adeta onların üzerine titrediniz. Tüm yaptıklarınız için teşekkür ederiz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Veliden Öğretmene Güzel Sözler

Öğretmenler, eğitim verirken çocuklara duydukları sevgi ile onları korur ve geleceğe hazırlar. Sıradan bir meslekten çok öte olan öğretmenlik, doğru şekilde yapıldığında çocukların geleceklerini aydınlatmaktadır. Veliden öğretmene güzel sözler, işte bunu başaran, büyük fedakarlık yapan öğretmenlerimize adeta bir vefa borcudur.

Veliler, güzel sözler söylemek veya mesajlar atmak için özel bir günü beklemek zorunda değildir. Herhangi bir zamanda söylenecek güzel söz, öğretmenler açısından daha etkileyici olacaktır. Bu şekilde kullanabileceğiniz güzel söz örnekleri şu şekildedir:

 • Biz sizi sadece 24 Kasım’da değil, yılın her günü hatırlıyor ve verdiğiniz emekleri takdir ediyoruz.
 • Sizden önce çocuğumuz için endişe ediyorduk. Ama sizinle birlikte bu endişelerimiz kayboldu ve çocuğumuzun her anlamda gelişimi bizi mutlu etti. Çok teşekkür ederiz.
 • Fedakarlıklarınızı biliyor ve takdir ediyoruz. İyi ki varsınız ve iyi ki sizinle yollarımız kesişmiş. Çok teşekkür ederiz.
 • Adeta bir mum gibi eriyerek kendi ışığınızı çocuklarımıza verdiğiniz biliyoruz.
 • Karanlıkları aydınlığa çeviriyor, çocuklarımızı yetiştiriyor ve geleceği şekillendiriyorsunuz. Çok teşekkürler öğretmenim.

Veliden Öğretmene Mesaj

Veliden öğretmene mesaj, genellikle öğretmenler gününde gönderilse de, bazen vedalarda bazen ise sebepsiz bir şekilde gönderilebilir. Çocuğunuza değer veren, onun geleceğinin parlak olması için çabalayan öğretmeninize vereceğiniz güzel mesajlar, onu motive edecek ve çalışmalarının boşa gitmediğini bilmesini sağlayacak.

Bu noktada kalıplaşmış ve herkes tarafından kullanılan mesajların yerine daha özgün mesajları tercih edebilirsiniz. Duygularınızı ve minnetinizi gösteren ifadeler kullanmanız, daha etkileyici olacaktır. Kullanabileceğiniz veya esinleneceğiniz bazı mesaj örnekleri şunlardır:

Öğretmene Veda Sözleri Veliden
 • Çabanızla çocuklarımızın bilimle, adaletle, nezaketle doldurdunuz. Şimdi mezun oluyor, gidiyoruz. Ama sizi asla unutmayacağız.
 • Dünyadaki kanatsız meleğimizsiniz. Çocuklarımız için yapmış olduğunuz her şeye çok teşekkür ederiz.
 • Aydınlığı bol yarınlar yetiştiren öğretmenim, iyi ki varsınız. Tüm yaptıklarınız için teşekkürler.
 • Gelecek nesillere artık umutla bakıyoruz. Bu, siz değerli öğretmenlerimizin eseri.
 • Çocuğum, size çok güveniyor, sizi çok seviyor. Bunu sağladığınız için çok teşekkür ederiz.

Veliden Öğretmene Teşekkür Mesajları

Farklı bir olay veya göstermiş olduğu genel çaba için öğretmenlere teşekkür edebilirsiniz. Bu noktada velinden öğretmene teşekkür mesajları gönderebilirsiniz. Gönderebileceğiniz bazı mesaj örnekleri şunlardır:

 • Sımsıcak sevginizle, engin deryalar gibi olan ilminizle çocuklarımızı aydınlatıyorsunuz. Çok teşekkür ederiz.
 • Adeta bir kandil gibi kendiniz yanarken, tükenirken öğrencileri aydınlatıyorsunuz. Bu fedakarlığınızı takdir ediyoruz.
 • Suladığınız fidanlar gibi çocuklarımız da sayenizde yeşeriyor ve büyüyor. İyi ki varsınız.
 • Geçmişin öğreticisi, geleceğimizin kurucusu olarak yaptığınız her şey için teşekkür ediyoruz.
 • Çocuklarımızın başarısı için verdiğiniz emekleri biliyoruz. Her şey için teşekkürler.

05 Nis 2023 - 12:00 - Yaşam

Mahreç  Muhammetfatih Yaylaoğlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ekseriyet Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ekseriyet hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ekseriyet editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ekseriyet değil haberi geçen ajanstır.