Balık Erkeği Neden Kaçar?

Balık erkeği neden kaçar? Bu sorunun yanıtı, balık erkeklerinin özellikleri ile yakından ilgilidir. Balık erkeklerini tam olarak tanıdığınızda ve özelliklerini öğrendiğinizde, buradaki soruya kendiniz dahi yanıt verebilirsiniz.

Balık Erkeği Neden Kaçar?
Balık Erkeği Neden Kaçar?
Haber albümü için resme tıklayın

Balık burcu erkeği, duygusal ve sevecen bir yapıya sahip olmakla birlikte, son derece hassastırlar. Bunlara ek olarak güçlü sezgilere sahiptir. Hoşgörü ve saygı, onlar için çok önemlidir. Saygı, hoşgörü ve uyumun olmadığı yerden veya ilişkiden hemen uzaklaşmak isterler. İşte bu özellikleri, balık erkekleri neden kaçar sorusunun cevabının temelini oluşturur.

Yazımızın devamında balık burcu erkeği neden kaçar sorusunun detaylı yanıtını ve konuya ilişkin diğer ayrıntıları bulabilirsiniz.

Balık Burcu Erkeği Neden İlgisiz?

Balık burcu erkeği neden ilgisiz? Buradaki sorunun yanıtı, kişinin burcuyla ilgili olabileceği gibi yaşanmışlıklarla da ilgili olabilir. Öncelikle 20 Şubat ile 20 Mart arasında doğan balıkların, genel itibariyle ilişkide ilgili oldukları, bilinen bir durumdur. Ancak nadiren de olsa bazıları bu genellemeye uymaz ve ilgisiz olabilir.

Yaşanan ilgisizliğin temelinde farklı nedenler yatabilir. Balıkların hassas ve duygusal yapıları, çok ince düşünmelerine yol açar. Bu durum ise onları kırılmaya karşı daha duyarlı yapar. Ortada bir ilgisizlik varsa bunun sebepleri arasında kırılmalar olabilir.

İlgisizlik karşısında sizden uzaklaştığını fark ettiğiniz kişiyi geri döndürmek, yine sizin elinizdedir. Balık burcu erkeği aramıyorsa ne yapmalı veya benzeri türden durumlar için şu yöntemleri uygulayabilirsiniz:

 • Yaratıcı etkinlikler düzenleyin veya bu türden etkinliklerde zaman geçirmeyi deneyin.
 • Fiziksel görünüşünüze önem verin. Bir ilişki içinde olmanız, sevdiğiniz kişiyi elde etmeniz, fiziksel görünüşünüze önem vermemeniz anlamına gelmez.
 • Duyarlı olun ve ince düşünün. En küçük ayrıntıların dahi önemli olduğunu unutmayın.
 • Kesinlikle doğal olun ve bu şekilde davranın. Yapmacık olmayın veya olduğunuzdan farklı görünmeye, davranmaya çalışmayın.
 • Özgüvenli olun ve yeri geldiğinde abartmadan sevdiğinize iltifat edin.

Balık Burcu Erkeğinin Sevmediği Şeyler

Balık Erkeği Neden Kaçar?

Balık burcu erkeğinin sevmediği şeyler, ilgisizliği ve neden kaçtığı sorularının cevapları ile direkt olarak ilgilidir. Balık erkeği özellikleri içerisinde bulunan sevmediği şeyler, şu şekilde sıralanabilir:

 • Anlaşmazlıkları ve uyumsuzlukları kesinlikle sevmez.
 • Katı kurallar ve disiplin, onlara göre değildir. Kurallara uyarlar ama katı kurallar söz konusu olduğunda tavırları ve bakış açıları değişir.
 • Yüzeysellikten nefret ederler ve konuları derinlemesine konuşmak, karanlıkta bir şey bırakmamak isterler.
 • Hassas bir ruha sahip olduklarından açık şekilde eleştirilmekten hoşlanmazlar. Bunun yerine tatlı bir dille veya farklı şekilde hatalarının iletilmesini beklerler.
 • Sürekli çatışma ve gerginliklerin olması, sevmedikleri bir diğer durumdur.
 • Hassas ve sevecen ruhlu olan balıklar, özgürlüklerine çok düşkündür. Kendilerine ele geçirilmiş gibi davranan kadınlardan kaçarlar.

Balık Erkeğinin Hoşlandığını Nasıl Anlarız?

Balık erkeğinin hoşlandığını nasıl anlarız? Aşk, sevme, hoşlanma gibi duygular ve davranışlar, farklı şekillerde kendini gösterir. Ancak bu gösterme şekli, neredeyse tüm burçlarda aynıdır. Ancak balık erkeği özellikleri dikkate alındığında, bazı küçük farklılıklar olabileceğini söylemek yanlış olmaz.

Balık erkekleri, hassas ruhludur ve çabuk kırılır. Kırılabileceği bir olay yaşanmasına rağmen bunu görmezden geliyor veya alttan almaya devam ediyorsa, söz konusu durum açık olarak hoşlandığının işaretidir. Ancak sevgi ve aşk, onların böyle davranmasına neden olur.

Romantik davranışlar, sürprizler, hediyeler, bakışlar, normale göre daha fazla ilgi gösterme ve uzun uzun konuşma ve görüşme isteği ise diğer işaretlerdir. Bahsedilen işaretlerin varlığı, hoşlanma ve aşkın olduğu gösterir.

Balık Burcu Erkeği Neden Soğur?

Balık Erkeği Neden Kaçar?

Balık burcu erkeği neden soğuk davranır? Buradaki durumun birçok farklı nedeni vardır. Öncelikle hassas yapıda olan balıkların ilişkileri ve evlilikleri, yaşamlarında yaşadıkları zorluklardan etkilenir. Yani siz her şeyi mükemmel yapsanız dahi, böyle bir durum yaşayabilirsiniz.

Soğuma belirtilerini fark ettiğinizde, ısrarcı olmadan bu durumun nedenini sormayı denemelisiniz. Ancak ısrar etmemeye ve onu boğmamaya özen göstermeniz önemli. Aksi durumda atacağınız bu adım ters tepecek ve olaylar çok daha karmaşık bir duruma gelecektir.

Eğer tüm sorularınıza rağmen balık burcu erkeği neden soğur sorusunun cevabını ilişkiniz için alamıyorsanız, genel bir değerlendirme yapmalısınız. Onu kırıp kırmadığınız, iletişiminizin ne zamandır sorunlu olduğunu, güvensizlik oluşmasına neden olacak bir olayın yaşanıp yaşanmadığına bakın. Böylece soğuma nedenini çok daha net bir şekilde göreceksiniz.

Balık Burcu Erkeği Neleri Kıskanır?

Balık burcu erkeği, duygusal ve hassas bir yapıya sahip olduğundan aşklarına, sevgililerine ve sevgilerine büyük önem verir. Bu durum onların normale göre daha kıskanç olmalarına neden olur. Söz konusu kıskançlık, bazı durumlarda abartı seviyesine gelerek rahatsız edici olur. Ancak sevginin bir yansıması olduğu unutulmamalıdır.

Balık burcu erkeği neleri kıskanır? Buradaki sorunun cevabı her ne kadar kişilere göre değişse de, burcun özelliği dikkate alındığında muhtemel kıskançlık nedenleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Kendisine ilgisiz davranılmasına karşın farklı erkeklere ilgili davranılmasını çok fazla kıskanır.
 • Sadakat onlar için çok önemlidir. Partnerinin en yakının kendisi olmasını, zamanının büyük kısmını kendisiyle geçirmesini ister. Tersi durumları kıskanır ve bunu açık olarak belli eder.

Buradaki hususlar esasında tüm burçlar, yani herkes için geçerli bir durumdur. Ancak hassas ve duygusal yapıları nedeniyle, balıkların normale göre daha fazla tepki verebilecekleri unutulmamalıdır. Kıskançlıklar, sizi sevdiğini gösteren işaretler olsa da, doğru şekilde yönetmediğinizde bir anda ayrılık nedenine dönüşür.

1 Mart Hangi Burç Erkeği?

1 Mart hangi burç erkeği? 20 Şubat ile 20 Mart arasında doğanlar balık burcudur. Dolayısıyla 1 Mart günü doğanlar, balık burcu erkeği olur.

1 Mart’ta doğanlar, balık burcunun karakteristik özelliklerini belirgin olarak taşır. Balık erkeği neden kaçar sorusunun yanıtı, bu tarihte doğanlar için net şekilde geçerlidir.

03 Şub 2024 - 15:22 - Yaşam

Mahreç  Muhammetfatih Yaylaoğlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ekseriyet Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ekseriyet hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ekseriyet editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ekseriyet değil haberi geçen ajanstır.