Araba Almak İçin Dua

Araba almak için dua, bir binek sahibi olmak için Allah’tan yardım istemeniz demektir. Bu sayede Allah size istediğiniz gibi bir araç nasip eder ve ayaklarınız yerden kesilir. Araba için dua ederken saf ve temiz bir niyet ve içinde en küçük haset ve kötülük bulunmayan bir kalbe ihtiyaç vardır.

Araba Almak İçin Dua
Araba Almak İçin Dua
Haber albümü için resme tıklayın

Dua, her kapıyı açan bir anahtar gibidir. Allah, her şeyi veren ve her şeye gücü yetendir. Doğru şekilde istediğinizde, isteklerinizin kısa sürede gerçekleştiğini görürsünüz. Ancak duanın yanında fiili hareketin de olması gerektiği unutulmamalıdır. Sadece dua eder ve bunun çaba göstermezseniz, elbette istediğiniz sonuca ulaşamazsınız.

Araba Almak İçin Hangi Dua Okunur?

Araba almak için okunacak dua, Kuran ayetlerinden seçilebileceği gibi Allah’ın isimlerinden de seçilebilir. Böylece dualar daha makbul hale gelir.

Esasında araba almak için dua şeklinde bir dua yoktur. Ancak Allah’tan mal ve mülk istemek için farklı dualar vardır. Bunları kullanarak yüce yaratıcıdan araba istemek mümkündür. Bu dualarda kullanılacak farklı esmalar, yani Allah’ın isimleri vardır. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Ya Gani: Zengin olup, başkasına muhtaç olmayan
 • Ya Mugni: Zenginlik veren
 • Ya Rezzak: Rızık veren
Araba Almak İçin Dua

Türkçe olarak dua ederken bu isimleri kullanmak, duanızın daha makbul hale gelmesini sağlar. Rabbimizin 99 güzel isminin farklı anlamları vardır. Ondan bir şey isterken, en uygun ismi kullanmamız gerekir.

Burada kullanılacak farklı ayetler de vardır. Haşr suresinin son 3 ayetini kullanarak rabbimizden araç isteyebiliriz. Bu ayetlerde rabbimizin yüceliği, Rahman ve Rahim olması, ondan başka ilah olmaması, göktekilerin ve yerdekilerin sahibinin o olduğu vurgulanır.

Yapılan yakarışların sonunda bir araca sahip olursanız, bu defa da kazasız belasız kullanmak ve şükür için dua etmeye devam etmek gerekir. Aracınızı alır almaz duayı kesmeniz, dinen uygun olmayacaktır.

Ev Araba Almak İçin Dua

Ev araba almak için dua ederken de benzer bir yaklaşık benimsenmelidir. Makbul bir isteme için ilk olarak rabbimizin yüceliğini, kudretini ve azametini vurgulamamız gerekir. Sonrasında peygamberimiz Hz. Muhammed’e (s.a.s) salat ve selim getirmeliyiz. Buradan sonra ise acizliğimizi, gücümüzün ve kudretimizin olmadığına inanarak rabbimizden istemeliyiz.

Makbul bir isteme için izlenmesi gereken adımlar bu şekildedir. Bu aşamadan sonra istediğinizi isteyebilirsiniz. Yerin ve göklerin hazinelerinin sahibi olan Allah, istediklerinizi verecek kudrettedir. Hatta isterken en iyisini isteyin. Ama gereklerini de yerine getirin. Çalışın, ek gelir için yollar arayın. Ettiğiniz dua sayesinde rabbiniz size kapılar açacak ve daha fazla kazanarak kısa sürede ev almanızı sağlayacaktır.

Ev Araba Almak İçin Okunacak Dua

Ev araba almak için okunacak dua, kalıplar halindeki dualar olabileceğini gibi kalbinizden dökülen sözler de olabilir. Allah, sizi duyan, anlayan ve cevap verendir. İsteklerinizi bilir ve sizi doğru yola iletmek ister. Bundan dolayı her istediğiniz değil, hakkınızda hayırlı olanlar olur. Size verdiği iradeyi doğru kullanır ve duayı bırakmazsanız eviniz de arabanız olur. Dünyada rahat bir yaşam sürersiniz.

Araba Almak İçin Dua

Rızık veren, zengin olan, başkasına muhtaç olmayan anlamlarındaki Rezzak, Gani ve Muğni esmalarını kullanarak, kalbinizden geldiği gibi rabbimizden ev ve araba isteyebiliriz. Saf ve temiz bir kalp, iyi bir niyet buradaki kritik noktadır. Eğer içinizde kötü niyet ve haset gibi olumsuzluklar varsa kesinlikle bunları kalbinizden atmadan dua etmeyin.

Taşıt Ev Almak İçin Okunacak Dua

Taşıt ev almak için okunacak dua sayısı çok fazladır. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

   • Allah'ım, bana bir ev ve araba ver. Senin rızanı kazanmak için ikisini de hayırlı kıl.
   • Ey Rabbimiz! Bize dünyada da güzellik ver, ahirette de güzellik ver. Bize barınabileceğimiz bir ev ve binebileceğimiz bir taşıt ver. Bizi cehennem azabından koru."
   • Hasbünallahü ve ni'mel-vekil duasını da taşıt veya ev almak için okumak mümkündür. Söz konusu dua ile Allah bize yeter, O ne güzel vekildir anlamındaki sözleri söyler ve sadece Allah’a güvendiğinizi ve ondan istediğinizi dile getirirsiniz.

Unutmayın; dualar, sadece sözlerden oluşmaz. Sizlerle paylaştığımız duaları okumanız, tekrar etmeniz tek başına bir işe yaramaz. Bunlara inanarak ve samimiyetle bağlanarak dile getirmek daha etkili olur. Ev araba almak için dua ederek bunlara sahip olmayı Allah size nasip edecektir.

# yaşam

03 Nis 2023 - 12:00 - Yaşam

Mahreç  Muhammetfatih Yaylaoğlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ekseriyet Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ekseriyet hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ekseriyet editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ekseriyet değil haberi geçen ajanstır.