Öğretmenler Günü Programı İçin İlginç Fikirler

Öğretmenler günü programı için ilginç fikirler, her zaman araştırılan konulardandır. Bu özel zaman dilimini sadece bir hediye ile geçirmek istemeyenler, alışılmışın dışında bir kutlama programı yapmak ister. Eğer siz de öğretmenler günü programı için ilginç fikirler arıyorsanız, doğru yerdesiniz demektir.

Öğretmenler Günü Kutlama Programı Fikirleri

Öğretmenler günü kutlama programı fikirleri ile ilgili detaylara geçmeden önce klasik programlardan bahsedelim. 24 Kasım günü, neredeyse birçok okulda benzer programlar düzenlenir. Bir öğretmen veya müdür konuşma yapar, öğrenciler şiir okur ve program sonlanır. Bu tip programlar öğrenciler için sıkıcı olduğu gibi öğretmenleri onore etmek için yetersizdir.

Alışılmış olarak kabul edilen, hem hazırlayanlar hem de dinleyenler açısından tatmin edici olmayan bu tip programların yerine ilgi çekici programlar tercih edilmelidir. Sizler için derlediğimiz öğretmenler günü kutlama programı fikirleri:

 • Öğretmen Farkı

Okuldaki her öğretmen için 3 öğrenci tarafından yapılacak övgü konuşması, minnettarlığı net olarak gösterecektir. Genel ifadeler yerine öğretmenlerin yaptıklarına dair direkt ifadeler kullanmak, onların onore olmasını sağlayacaktır. Söz konusu etkinlikte hiçbir öğretmenin atlanmaması ve tamamı için kişisel övgülerin hazırlanması önemlidir.

 • Kişisel Yetenek

Kişisel olarak becerileri ve yetenekleri olan öğretmenlerin bunları sergileyeceği bir yarışma düzenlemek, eğlenceli zamanlar geçirilmesini sağlar. Şarkı söylemek, bir enstrüman çalmak şeklindeki beceriler, eğlenceli şekilde yarıştırılır.

 • Öğretmen Tanıtımlar

Öğrenciler, öğretmenlerin isimlerini ve genel özelliklerini bilir. Yapılacak tanıtım sunumları ile onların özel yönleri tanıtılır ve öğrencilerin gözündeki değerleri artırılır.

 • Soru Cevap Etkinliği

Öğretmen ve öğrencilerin aynı anda katıldıkları bir etkinlikte, öğrencilerin öğretmenlere sorular yöneltmesi sağlanır. Böylece öğretmenlerin en merak edilen özellikleri öğrenilir.

 • Sürpriz Hediyeler

Öğretmenler günü denildiğinde akla klasik hediyeler gelir. Bu etkinlikte, verilen hediye kadar onun sürpriz olarak sunulmasına odaklanılır. Hiç beklenmeyen bir anda yapılacak sürpriz, öğretmenleri mutlu edecektir.

Öğretmenler Günü İçin İlginç Fikirler

Öğretmenler günü için ilginç fikirler, bu özel zaman dilimlerinin daha özel geçmesini sağlar. Klasik ve sıkıcı programların yerine tercih edilecek özel etkinlikler, her anlamda öğrenci ve öğretmenleri memnun edecektir.

İlginç, eğlenceli etkinliklere olan ilgi her zaman yüksektir. Buna karşın ilgili etkinliklerin yapılabilmesi için gerekli şartların sağlanması ve bulunması önemlidir. Zira bazı etkinlikler için okullarda farklı imkanların olması gerektiği unutulmamalıdır. Örneğin; bütün öğrencileri alacak bir konferans salonunun olması, buradaki seçenekleri artırır. Şimdi, öğretmenler günü için ilginç fikirler listemize geçelim:

 • Öğretmen Konulu Oyunlar

Her ne kadar öğretmenlerin günü olsa da, öğrencilerin eğlenmesi de önemlidir. Bu noktadaki en önemli seçeneklerden biri, öğretmen temalı oyunlardır. Örneğin; öğretmenlerin özellikleri verilerek öğrencilerin tahmin yapması istenebilir.

 • Görsel Sunum

Her öğretmen için sunum hazırlamak, bir diğer önemli seçenektir. Öğretmenlerin özellikleri bu sunumda net şekilde gözler önüne serilir. Ayrıca onların onore edilmesi sağlanır. Söz konusu etkinlik, öğretmenlerin her birine özenilmesini gerektirir.

 • Eğlence Etkinlikleri

Karaoke, komik skeçler ve dans yarışmaları gibi etkinlikler sayesinde bu özel günün daha keyifli geçmesi sağlanacaktır. Ayrıca klasik ve sıkıcı okul programları daha keyifli hale getirilecektir.

 • Ödül Töreni

Öğrencilerin oyları ile verilecek bir ödül programı / töreni hazırlanır. Bu program kapsamında en esprili öğretmen, en babacan öğretmen gibi farklı ödüller verilir. Böylece öğrencilere değer veren ve onların gözünde değerli olan öğretmenlerin farklı şekilde özel hissetmeleri sağlanmış olur.

 • Müzik Grubu

Öğretmenler ile öğrencilerden kurulan birkaç müzik grubu oluşturulur. Bu gruplar, şarkılar söyleyerek, danslar ederek rekabete girer ve en iyi grup seçilir.

 • Şiir Dinletisi

Sesi güzel olan ve şiir konusuna ilgisi bulunanların katılacağı bir şiir dinletisi düzenlenir. Söz konusu dinletiye bu alanda iyi olan öğrenciler de dahil edilir. Böylece öğrencilerle etkili bir kaynaşma sağlanmış olunur.

Öğretmenler Günü Farklı Etkinlikler

Öğretmenler günü farklı etkinlikler, her zaman ilgi çekici olmuştur. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. İşte o noktalar:

 • Öğretmenlerin her birine özel olarak yapılacak sunumlarda, gösterilerde veya benzeri etkinliklerde, her öğretmenden ayrı ayrı onay alınması gerekir.
 • Yapılacak etkinliklerin öğretmenler arasında soruna neden olmamasına ve herkese eşit davranılmasına azami seviyede özen gösterilmelidir.
 • Bazı etkinlikler için okulun mevcut şartlarının dikkate alınması gerekir.
 • Gösteri ve etkinliklerin süresinin olabildiğince kısa tutulması ve öğrencilerin derslerden geri kalmaması önemlidir.
 • Kesinlikle kırıcı ifadeler kullanılmamalı ve gösteriler sırasında birileri görmezden gelinmemelidir.
 • Öğrencilerle öğretmenlerin arasındaki iletişim artırılmasına ve kalitesinin yükseltilmesine odaklanılmalıdır.
 • Maddi anlamda değerli hediyelerin olduğu etkinliklerden kaçınılmalı ve öğretmenler zor duruma düşürülmemelidir.

Farklı ve ilginç etkinlikler hazırlamak cazip ve eğlenceli gelebilir. Ancak buradaki hususlara dikkat edilmediği sürece istenen sonucun alınması neredeyse imkansız olacaktır. Bu hususa önem verilmesi gerekmektedir.

Öğretmenler Günü İçin Farklı Ne Yapılabilir?

Öğretmenler günü için farklı ne yapılabilir? Klasik ve sıkıcı etkinliklerden sıkılan ve bunların içinde yer almak istemeyenlerin aklındaki ilk sorudur. Buradaki sorunun yanıtı olarak farklı seçeneklerin sunulması söz konusu olabilir. Ancak seçeneklerin tamamı her okul için uygun olmayacaktır. Sizler için derlediğimiz seçenekler arasından uygun olanları tercih edebilirsiniz.

Eğlenceli ve ilginç aktiviteler güzeldir, ancak organize etmesi ciddi emek ve zaman gerektirir. Okulda bu emeği ve zamanı gösterecek kişiler yoksa başarılı sonuçlar çıkmayacaktır.

24 Kasım Etkinlik Örnekleri

24 Kasım etkinlik örnekleri, bir noktadan sonra hayal gücünüze ve ufkunuza kalan bir konudur. Zira çok sayıda örnek olmasına karşın size ve okulunuza uygun olanı kendinizin bulması gerekir. İşte bazı 24 Kasım etkinlik örnekleri:

 • Öğretmenlere özel kahvaltı
 • Öğretmen-öğrenci turnuvası
 • Piknik
 • Sürpriz ziyaretler
 • Teşekkür videoları
# yaşam

12 Şub 2024 - 21:11 - Yaşam

Mahreç  Muhammetfatih Yaylaoğlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ekseriyet Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ekseriyet hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ekseriyet editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ekseriyet değil haberi geçen ajanstır.