Fabrikadan Defolu Beyaz Eşya Nasıl Alınır?

Fabrikadan defolu beyaz eşya nasıl alınır? Günümüzde yüksek enflasyon ve artan döviz rakamlar nedeniyle beyaz eşya fiyatlarında ciddi artışlar meydana gelmektedir. Bu artışlardan en az etkilenmenin ve uygun fiyata beyaz eşya almanın yolu ise defolu ve teşhir ürün seçeneğini değerlendirmektir.

Fabrikadan Defolu Beyaz Eşya Nasıl Alınır?
Fabrikadan Defolu Beyaz Eşya Nasıl Alınır?
Haber albümü için resme tıklayın

Defolu ve teşhir ürünler, normal fiyatlara göre çok daha uygundur. Fiyatlar, bazen %30 bazen ise %50’lere varan oranlarda daha uygun olur. Alınan ürünler ise neredeyse sıfır ayarındadır. Bazı küçük ve önemsiz çiziklerin dışında, sizi fazlasıyla memnun edecektir.

Defolu Beyaz Eşya Nereden Alınır?

Son dönemlerde beyaz eşya fiyatlarındaki sert yükselişlerin ardından defolu beyaz eşya nereden alınır sorusu, daha da önemli hale gelmiştir. Söz konusu ürünleri satın alabileceğiniz çok fazla seçenek vardır. Söz konusu seçenekler şu şekildedir:

  • Fabrika Satış Mağazaları

Fabrika satışmağazaları ilk seçenektir. Söz konusu mağazalarda, sıfır ve sorunsuz olan ürünlerle birlikte defolu olanlar da satışa sunulur. Buralarda ürünlerdeki defolar açık olarak müşterilere gösterilir. Her detayı anlatılır. İlgili mağazalardan defolu beyaz eşya alabilirsiniz.

Buradaki en önemli seçeneğin fabrikalar olduğu düşünülür. Ancak fabrikalarda satış gerçekleşmez, sadece üretim yapılır. Satış için ek prosedürlere ihtiyaç vardır. Bundan dolayı fabrikalar, defolu ürünleri genellikle fabrika satış mağazaları üzerinden satar.

  • Defolu Beyaz Eşya Toptancıları

Ulaşabileceğiniz en kolay nokta olarak defolu beyaz eşya toptancıları gösterilebilir. Bu toptancılar, fabrikalarla ve markalarla yaptıkları anlaşmalarla defolu ürünleri toptan olarak alır. Daha sonra satışa sunar. İlgili mağazalar genellikle kent merkezlerinin dış bölümlerinde yer alır. Ayrıca spotçuların yoğun olduğu bölgelerde de mağazaları vardır.

  • Satış Mağazaları
    Fabrikadan Defolu Beyaz Eşya Nasıl Alınır?

Markaların satış mağazaları, defolu ve teşhir ürün alma noktasında en önemli seçeneklerden bir diğeridir. Bilindiği gibi bu mağazalar, müşterilerin ürünleri inceleyebilmesi için sergiler. Hatta bazı ürünlerin kullanılmasına dahi izin verir. Cep telefonu, elektrikli süpürge, televizyon gibi aletler mağazalarda çalışır haldedir.

Müşteriler için sergilenen ve onların denemesine izin verilen ürünler, teşhir ürünler olarak adlandırılır. Bunlarda küçük çizikler ve defolar da olabilir. İlgili ürünler, sıfır ve paketli ürünlere göre daha uygun fiyattan satışa sunulur. Ancak her zaman satışa sunulmadığından mağazadan bilgi almak gerekir.

Fabrika Çıkışlı Defolu Beyaz Eşya

Fabrika çıkışlı defolu beyaz eşya için outlet mağazaları önemli bir diğer seçenektir. Her ne kadar ismi outlet mağazası olsa da, bunlar fabrika satış mağazaları veya defolu beyaz eşya toptancıları olarak kabul edilir.

Burada bilinmesi gereken en önemli husus, ürünlerin genel durumudur. Defolu olduğunda fiyatlar neredeyse yarı yarıya düşmektedir. Ancak ürünün sorunsuz olarak çalışacağından ve garantisinin ne kadar olacağından emin olmak gerekir.

Buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi ürünler sergilenirken çalıştırılmaz. Müşteriler sadece içine ve dışına bakar. Dolayısıyla ürünlerde oluşacak defolar ve sorunlar genellikle çiziklerden ibarettir. Ürünlerin elektronik sistemlerinde veya motorlarında herhangi bir problem olmaz.

Televizyon, ütü ve elektrikli süpürge gibi ürünlerde ise durum biraz farklıdır. Örneğin; televizyonlar sürekli çalışır. Müşterilerin ekran parlaklığını, kalitesini ve renk değişkenliğini görmesi amaçlanır. Bundan dolayı mağazaların açılış saati olan 10:00’da televizyonlar açılır ve gece 22:00’a kadar açık kalır.

Benzer şekilde ütü ve elektrikli süpürgeler sürekli müşteriler için denenir. Nasıl çalıştıkları ve nasıl başarılı sonuçlar verdikleri gösterilir. Dolayısıyla bu tip ürünler de aktif olarak kullanılır.

Ürün alırken bu hususu dikkate almak önemlidir. Teşhir ve defolu olmasının yanında ne kadar süre çalıştığı bilinmelidir. Aktif olarak çalışma süresi arttıkça, o ürünün risklerinin artacağı mutlaka dikkate alınmalıdır.

Fabrikadan Defolu Beyaz Eşya Fiyatları

Fabrikadan Defolu Beyaz Eşya Nasıl Alınır?

Fabrikadan defolu beyaz eşya fiyatları, normal fiyatlara göre %30 ile %50 arasında daha uygundur. Fiyatların seviyesi, beyaz eşyanın türüne ve defosuna bağlı olarak değişir. Sadece birkaç çizik gibi küçük defolarda fiyatlar biraz daha yüksek olurken, uzun süre sergilenen ürünlerde fiyatlar daha uygundur.

Unutulmamalıdır ki, fiyatları belirleyen arz ve talep ile birlikte ürünlerin kalitesidir. Bir ürün ne kadar kaliteli olursa o kadar fazla talep edilir. Talep arttıkça fiyatlar da artar. Tersi durumda ise talep azalır ve fiyatlar düşer. Dolayısıyla fiyatlara bu açıdan bakmak gerekir.

Hiç kimse durduk yere size 10 liralık bir malı 5 liraya vermez. Bu durumun illaki bir nedeni vardır. O neden bazen ürünün kozmetik yapısından bazen ise kullanılma süresinden kaynaklanır. Kozmetik yapıdan kaynaklı durumlar, ürünlerin çalışmasını olumsuz etkilemez. Dolayısıyla bunların fiyatları daha uygundur.

Ürünün iç yapısından kaynaklı sorunlar ise uzun süre denenmesi gibi durumlardır. Bunlar, ürünü farklı açılardan olumsuz etkiler. Dolayısıyla bahsettiğimiz türdeki mağazadan veya fabrikadan defolu beyaz eşya fiyatları daha uygundur.

Fabrikadan Defolu Beyaz Eşya

Fabrikadan defolu beyaz eşya almak mümkün değildir. Zira fabrikalar ilgili ürünlerin satışlarını direkt olarak yapmazlar. Bunun yerine fabrika satış mağazaları üzerinden satışları gerçekleştirirler. Dolayısıyla ilgili ürünleri alabilmek için fabrika satış mağazalarına başvurmak gerekir.

Bu türden ürünleri satın alabileceğiniz mağazalar her ilde bulunmaz. Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa ve Adana gibi büyük kentlerde vardır. Söz konusu büyük kentlerdeki veya yakın noktalardaki fabrikalardan gelen defolu ürünler, buralardan satışa sunulur.

En Ucuz Beyaz Eşya Nereden Alınır?

En ucuz beyaz eşya için aklınıza farklı internet siteleri veya markalar gelebilir. Ancak en uygun noktada fabrikadan defolu beyaz eşya satışını yapan mağazalardır.

Bu mağazalardan ürün alırken garanti süresi, üründeki defoların nerelerde olduğu, teşhir süresince kullanılıp kullanılmadığı gibi hususları öğrenmeniz yararlı olacaktır. Bütün bunlar sayesinde uygun fiyata kaliteli beyaz eşya imkanı elde etmiş olacaksınız.

08 Şub 2024 - 15:26 - Yaşam

Mahreç  Muhammetfatih Yaylaoğlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ekseriyet Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ekseriyet hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ekseriyet editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ekseriyet değil haberi geçen ajanstır.