Karısını Sevmeyen Erkek Neden Boşanmaz?

Karısını sevmeyen erkek neden boşanmaz? Eşinizin sizi sevmediğinden eminseniz ve bu noktada kanıtlarınız varsa buradaki soru sık sık aklınıza takılır. Ancak erkekler, boşanma kararını her zaman çok kolay alamaz.

Karısını Sevmeyen Erkek Neden Boşanmaz?
Karısını Sevmeyen Erkek Neden Boşanmaz?
Haber albümü için resme tıklayın

Evliliklerin ve ilişkilerin daha mücadeleci tarafı, genellikle kadınlardır. Bunun istisnaları olsa da erkekler daha kolay vazgeçerler ve daha rahat terk ederler. Ancak bazı durumlarda, sevmeseler dahi boşanmazlar. Bunun en önemli nedenleri şunlardır:

 • Çocukların boşanma sürecinden ve sonrasından kötü etkilenmesini istemezler.
 • Boşanmaları halinde çocuklarının kendisinden nefret edeceğini düşünürler.
 • Kurdukları aile ortamı istedikleri gibi olmasa da, bu ortamı kaybetmeyi göze alamazlar.
 • Tek kalmaktan korkarlar.
 • Aşırı kıskanç erkekler, boşandıktan sonra dahi eşlerinin farklı kişilerle olmasını istemez. Bundan dolayı boşanmazlar.
 • Aile baskısından çekinirler.
 • Eşlerinin boşandıktan sonra zor duruma düşeceğini inanırlar ve merhametlerinden dolayı onun zor duruma düşmesini istemezler.

Karısını sevmeyen erkek neden boşanmaz sorusu için verilecek farklı cevaplar da illa ki vardır. Ancak mutsuz erkek neden boşanmaz sorusunun temel yanıtları bu şekildedir.

Evli Erkeğin Karısını Sevmediği Nasıl Anlaşılır?

Karısını Sevmeyen Erkek Neden Boşanmaz?

Evlierkeklerin karısını sevmediğini anlamak gerçekten çok zordur. Bu noktada bazı işaretleri takip etmek fikir verir. Ancak insan psikolojik bir varlıktır ve birçok olaydan etkilenir. Dolayısıyla işaretlerin arkasında farklı nedenler olabilir.

Evli erkeğin karısını sevmediği nasıl anlaşılır sorusunun yanıtı için gözlem yapmak, en iyi yöntemdir. Gözlem ile eşinizin davranışlarının, hal ve hareketlerinin nasıl değiştiğini anlayabilir ve bazı işaretleri arayabilirsiniz. Bu noktada dikkate almanız gereken işaretler veya daha açık olmak gerekirse karısını sevmeyen erkek belirtileri şunlardır:

 • Duygusal anlamda bağ kurmaktan kaçınma ve mesafeli davranma, sevgi eksikliğinin en önemli belirtisidir.
 • Karısının ihtiyaçlarını, nasıl göründüğünü, saçlarında yaptığı değişikliği önemsemeyen bir adamda, sevgisizlik olabilir.
 • Konuşmaları geçmişe göre daha yüzeysel yapma, derinlemesine konuları ele almama, duygusal destek sağlamama bir diğer belirtidir.
 • Olumsuz tutumlar takınma ve sürekli karısını eleştiren bir kişiliğe bürünme, erkeğin karısını sevmediği çıkarımını yaptıran durumlardandır.

Buradaki belirtileri daha da çoğaltmak mümkündür. Fakat belirtileri değerlendirirken son derece dikkatli olmak gerekir. Öncelikle eşinizin hayatında farklı bir sorun, büyük bir değişiklik olmadığından emin olmalısınız.

Örneğin; eşiniz yakın zamanda işini kaybetmiş veya büyük bir borcun altına girmişse, bu durum karşısında ezilebilir ve size olan ilgisi azalabilir. Ancak buradaki ilgi azalması, sevgisizlik ve sevmeme anlamına gelmez. Farklı bir neden olmamasına karşın buradaki belirtiler belirginse, bu defa sevgisizlik ve sevmeme seçenekleri değerlendirilmelidir.

Evlilikte Sevmeyen Erkek

Evlilikte sevmeyen erkek, bunu sözleri ve davranışları ile elinden olmadan belli eder. Özellikle karısını sevmeyen erkek sözleri, geçmişe göre belirgin olarak değişir. Artık edilen sözler, yapılan sohbetler çok daha yüzeysel ve kısa olur. Derinlemesine, duygusal paylaşımın olduğu sohbetler yapılmaz.

Seven erkek, konu ne olursa olsun karısını dinler. Onun için önemli olan konu değil, eşiyle konuşuyor, sohbet ediyor olmasıdır. Sevmeyen erkek söz konusu olduğunda ise durum tam tersi şekilde değişir. Sevmeyen adam, eşiyle zorunlu olmadıkça konuşmak istemez, kısa cevaplar verir, konuları kestirip atar, kararları karısına bırakır. Olabildiğince az muhatap olur.

Sözler ve sohbetlerin derinliği, en önemli karısını sevmeyen erkek belirtileri arasında yer alır. Ancak burada da durumun arkasında farklı bir neden olmadığından emin olunması gerekir. Aksi durumda bütün işaretler yanlış yorumlanır ve gereksiz yerde evlilikte bir kriz çıkar.

Karısını Seven Erkek Nasıl Davranır?

Karısını seven erkek nasıl davranır? Nihayetinde her insanın fıtratı ve karakteri farklıdır. Dolayısıyla herkesin sevgisini gösterme şekli aynı olmayacaktır. Buna karşın seven erkeklerin bazı ortak davranışları vardır. İşte o davranışlar:

 • Eşine sevgi ve saygıyla yaklaşır, onun duygularını önemser ve değer verir.
 • Eşinin duygusal ihtiyaçlarını fark eder ve gerekli durumlarda ona destek olur. Onun yanında olur, dertlerini dinler ve anlayış gösterir.
 • Eşiyle açık ve sağlıklı bir iletişim kurar. Duygularını ifade eder, onun düşüncelerini dinler ve karşılıklı olarak anlaşmaya çalışır.
 • Karısına ilgi gösterir ve onunla ortak ilgi alanları bulmaya çalışır. Beraber vakit geçirmekten keyif alır, eşiyle etkinliklere katılır.
 • Eşinin güvenliği, refahı ve mutluluğu için sorumluluk alır. Ev işlerine ona destek olur, aile meseleleriyle ilgilenir ve ortak kararlar alır.
 • Sevgi dolu jestler yapar ve onu şaşırtıcı şekillerde mutlu etmeye çalışır. Özel günlerde hediye alır veya romantik sürprizler yapar.
 • Eşinin düşüncelerine hoşgörüyle yaklaşır. Tartışmaları yapıcı bir şekilde çözmeye çalışır ve uzlaşma sağlamak için çaba gösterir.
 • Sadık kalır ve güvenilir bir eş olur. Kararlılıkla ilişkisini sürdürür ve güvenirlik konusunda asla eşinin güvenini sarsmaz.

Sevmeyen Erkek

Sevmeyen erkek, kafasında gemileri yakmıştır. Büyük bir olay yaşanmadığı sürece erkek açısından bu durumun değişmesi imkansıza yakındır. Dolayısıyla onu değiştirmeye çalışmak, sevgisini yeniden kazanmaya çabalamak, genellikle zaman kaybıdır. Fakat bunun istisnaları da vardır.

Sevmeyen erkek, davranışları ve duygusal yaklaşımı ile bunu belli eder. Bunu fark ettiğinizde artık bazı şeyler için çok geç olduğunu anlarsınız.

Mutsuz Erkek Neden Boşanmaz?

Karısını Sevmeyen Erkek Neden Boşanmaz?

Mutsuz erkek neden boşanmaz? Mutsuzluk, sevgisizlik çok önemli boşanma nedenleridir ve çoğu zaman haklı gerekçelerdir. Ancak bazen bunların önüne farklı durumlar geçebilir. Örneğin; çocukların boşanmadan kötü etkilenecek olması, erkeğin mutsuz bir şekilde evliliği sürdürmesini sağlayabilir.

Erkeklerin mutsuzken, eşlerini sevmiyorken boşanmamalarının çok farklı nedenleri vardır. Bunlardan öne çıkanlar şunlardır:

 • Çocukların kötü etkilenecek olması
 • Maddi anlamda zorlanma korkusu
 • Yeniden bir düzen kurmayla uğraşmak istenmemesi
 • Cinsel ihtiyaçlarını karşılama
 • Farklı bir eve taşınmak istememe
 • Aile baskısı
 • Hayatın genel anlamda kötü etkileneceğine dair kaygı

Karısını sevmeyen erkek neden boşanmaz? sorusunun en önemli cevapları bunlardır. Kişilerin ilişkiye bakış açılarına göre buradaki cevaplar farklılık gösterecektir.

# yaşam

09 Şub 2024 - 10:21 - Yaşam

Mahreç  Muhammetfatih Yaylaoğlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ekseriyet Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ekseriyet hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ekseriyet editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ekseriyet değil haberi geçen ajanstır.