Burçlar ve Kırmızı Çizgileri

Hepimizin hayatımız boyunca bir savunma aracı olarak kullandığı kırmızı çizgilerimiz vardır, ancak hepimizin kendini savunma aracı farklıdır. Kişiliklerimize göre değişiklik gösteren kırmızı çizgiler, bazı insanlara tuhaf gelirken bazı insanlara ise anlamlı gelmektedir. Peki kişiliklerimizde önemli etkisi olan burçların kırmızı çizgileri nelerdir?

Burçlar ve Kırmızı Çizgileri
Haber albümü için resme tıklayın

KOÇ BURCU: Bencil işte zorlama. Esir alırcasına hep o konuşur, seni canı isterse bazen dinler. Sen ne dersen de, o her zaman üstte olacaktır. Anla artık bunu. Ne desen boş. Nettir koçlar. Sen de net konuş. Lafı dolandırma, laf sokmaya çalışma. Onun sözünün üstüne söz söyleme.

BOĞA BURCU: Zeki değildir zorlama. Hiçbir zaman seni anlamayacak, sen de bunu anla artık. Zeki olmadığı için anlayışı çok kıttır, anlayışı kıt olduğu için son derece inattır. Üstüne gitme işte. Sen üstüne gittikçe o da senin üstüne gelecek, bir boğanın üstüne gelmesi hoşuna mı gidiyor? Boğayla kelimeler üzerinden doğru iletişim kurman mümkün değildir. Boğa, ancak davranışlarından anlar. Bu, sessiz biri olduğu anlamına gelmez. Konuşur ve konuşturur. Konuşturması kesinlikle seni anlamak için değildir. Ya kendi fikrini sana zorla kabul ettirmeye çalışıyordur ya da senin ne yapacağını öğrenmeye çalışıyordur.

İKİZLER BURCU: Özgür ruhludur zorlama. Bu özgürlük, düşünceleri ve fikirleri için de geçerlidir. 'Herkesin kendi düşüncesi' der geçer. Kendi düşüncesini de 'bu da benim düşüncem' der geçer. Bu nedenle onun düşüncelerini ve fikirlerini, şöyle ya da böyle çürütmeye çalışma. Özgür ruhlu olduğu için düşünceleri ve fikirleri de değişkendir. Anla artık bunu. İletişimi en kolay burçtur. İkizlerle iletişimin kolay olduğunu sakın unutma ve ona karşı çekinceler veya korkular içinde olma.

YENGEÇ BURCU: Aşırı korkaktır. O, korkaklığını gizlemek için ne yaparsa yapsın, korkaklığını gizlemek için ne maske takarsa taksın, sen asla onun korkak olduğunu unutma. Onunla konuşurken, her kelimene dikkat et. Onun korkacağı, çekineceği bir kelime söyleme. Ağzından çıkarsa da onun tepkisine göre hemen kelimeni düzelt. Seni mutlaka darlatacaktır. Bunu sakın unutma, bundan kaçamazsın. En darlattığı zamanda bile, en incir çekirdeğine sokmaya çalıştığı zamanlarda bile olumsuz karşılık verme. Her zaman güvenini kazanıcı sözler söyle ve güvenini kazanıcı davranışlar içinde ol. O, şüpheci beyninden dolayı zaten hastadır, sen en mükemmel davranışı bile yapsan o yine de her şey bu kadar iyi olamaz diye kendi kendine zaten huylanacaktır. İdare etmesini bil.

ASLAN BURCU: Aşırı derecede gururludur. Onunla konuşurken gururunu incitici en ufak bir şey söyleme. Onu eleştirme, onu ve düşüncesini beğenmemezlik yapma. Onu küçük düşürücü sözler ve davranışlar içinde olma. Sözlerinle ve davranışlarınla ona değer verdiğini göster.

BAŞAK BURCU: Sen eleştirme onu. O seni eleştirir. Sen susmasını bil çünkü o susmasını bilmez. Tedbirsiz yakalanmaktan ve hazırlıksız olmaktan çok korkar. Korkusu, aklının normal çalımasının önüne geçer. Bu nedenle dikkatli konuş. Asla kabalaşma ve asla tehditkar konuşma. O kendince senin iyiliğin için konuşur, eleştirisini suçlama olarak algılama.

TERAZİ BURCU: Sesini yükseltmeden konuş. Kibarlık anlayışı, en büyük kırmızı çizgisidir. Ne olursa olsun, kibarlık çizgisinden ayrılma. Üstüne, başına, dişine, kokuna özen göster. Giyimin, kuşamın, kişisel bakımın kötü hallerinde teraziyle iletişim kurman mümkün değildir.

AKREP BURCU: İyi düşünceli ve iyi niyetli hali, duruşuna ve oturuşuna net yansır. Onun bu haline bakıp sakın ola ki onu küçümser sözler söyleme ve küçümser davranışlar içinde olma. Akreple iletişim, mutlaka kaosa gider. Mutlaka kaosa gireceksin, bunu sakın ola ki unutma. Onun kendi içinde yaşadığı kuruntular, senaryolar vardır. Aklından olmadık fikirler geçer. Kendi kendine rahatsız olur. Karşı tarafı da rahatsız etmek ya da uyandırmak istemez. Bu nedenle çok farklı yerden girip sinir etmeye çalışabilir. Sen sakın ola ki sinirlenip bir şey söyleme. Sakın, sakın, sakın söyleme, sus. Sen de onun hakkında olumsuz bir fikrini söylersen doğru bir iletişim yolundan çıkıp kaosa giden bir iletişime dönecektir. Sus, kavga sırasında da sus, ayrılırken de sus, o en büyük hakareti etse de sus.

YAY BURCU: O isterse iletişimi kurabilecek zekaya ve cesarete fazlasıyla sahiptir. Astrolojide insanlarla iletişime en az önem veren burçtur. Genellikle konuşmamayı, az konuşmayı, yerinde konuşmayı veya hiç muhatap olmamayı tercih ederler. Bunun sebebi kaliteye büyük önem vermeleridir. Yayla iletişim olağanüstü akıcıdır ama bir yay kimle ne kadar konuşacağını kendisi tercih eder. Bu nedenle kalite içinde olmak ve kaliteli bir duruş sergilemek çok önemlidir. Sonrası zaten bir yayın iletişim kurmak istemesine karşı konulamaz. Dürüst ve özellikle açık sözlü olmak son derecede önemlidir. Yaylar, net insanlardır.

OĞLAK BURCU: İletşimi en zayıf burç oğlaktır. Oğlakla iletişim kurmak isteyenler, oğlakların iletişimi en zayıf burç olduğunu çok ciddiye almak zorundadırlar. Saygı, en önemli kırmızı çizgisidir. Oğlak için saygı demek, konuşmada ve duruşta aşırılık içinde olmamak demektir. Oğlakla doğru iletişim ancak böyle başlayabilir. Sonra ısrardan ve ani tekliflerden kesinlikle hoşlanmazlar. Oğlak, konu ne olursa olsun, önünü görmek zorundadır. Hayatını sıfır riskle yaşadığı kesinlikle unutulmamalıdır.

KOVA BURCU: İletişim hattıyla ilgili her türlü oyunu oynayabilen 1 numara burçtur. İnsanlarla iletişim halindeyken kimin beynine ne gitti, kime ne gitmedi bunu mükemmel ayarlar. Sen farkında olmasan bile senin aklını da yöneteceği kesindir. Ona 'şunu sakın yapma, bunu sakın yapma' dediğin ne varsa hepsini yapacaktır. Böyle de çok saygısız bir inadı vardır. Yaptığı saygısızlıktan sonra kendini affettirme taktiği ile cok cazip bir teklifle geri dönüşleri vardır. İletişim kurmaktaki zekasıyla ve taktikleriyle samimiyet kurmaktaki başarısı açısından kesinlikle 1 numaradır.

BALIK BURCU: Aşırı alınganlığı en büyük kırmızı çizgisidir. Balıkların aşırı alınganlığını düşünmeden balıkla asla iletişim kurulamaz. Her kelimeye, her mimiğe dikkat etmek imkansız olduğu için balıkla iletişimde balığın alındığı anı yakalamak ciddi bir mecburiyettir. Bu mecburiyete rağmen yine de balığın alınganlığının önüne geçmek asla mümkün değildir. Bu nedenle balığın üzgünlüğü veya keyifsizliği zamanlarını fazla irdelememek ve böyle zamanlarda fazla üstüne gitmemek gerekir. Onu ürkütmeden sabırlı olmak, sevgiyle ve şefkatle yaklaşımda bulunmak ve bu üslubu hiç bozmamak çok büyük önemlidir. Böylece, yavaş yavaş içini dökmesi sağlanabilir. Alındığı konuyu duyduğunda yine sinirlenmemek ve sesini yükseltmemek, sonraki aşamalar ve aşamalar ve aşamalar için çok önemlidir.

# yaşam

01 Nis 2022 - 10:31 - Yaşam

Mahreç  Muhammetfatih Yaylaoğlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Ekseriyet Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Ekseriyet hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Ekseriyet editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Ekseriyet değil haberi geçen ajanstır.